حفر چاه در صادقیه

حفر چاه

حفر چاه در صادقیه به عدلت تاخیر شهرداری در وصل سیستم های فاضلاب منازل به اگوی شهری یکی از اصلی ترین مشکلات ساکنین این منطقه می باشد.

شرکت اسنپ لوله خدمات منزل به ویژه خدمات حفر چاه فاضلاب در صادقیه را برای آسایش ساکنین به طوری جدی دنبال می کند و با در اختیار داشتن نیروی کار متخصص و ابزارهای پیشرفته در انجام این امور تا به حال به کمال رضایت ساکنین این منطقه منجر شده است.

انواع حفر چاه در صادقیه از نظر کاربرد ;

حفر چاه فاضلاب : حفر چاه در صادقیه یکی از اصلی ترین نیازهای ساکنین این منطقه می باشد.اما به طور کلی در منازل و آپارتمان هایی که هنوز به سیستم فاضلاب شهری متصل نشده اند مورد استفاده قرار میگیرد.

حفر چاه فاضلاب در زمان های گذشته برای خروجی آشپزخانه و فاضلاب ساختمان به دلیل عدم تلفیق برنج و … و فضولات به صورت جداگانه انجام میشد.اما امروزه فقط از یک چاه برای هردو خروجی ساختمان استفاده میشود و به همین دلیل هزینه ها ی حفر چاه صادقیه پایین آمده است.

اجزای تشکیل دهنده چاه فاضلاب : 

میله : میله یا لوله ی چاه آن قسمت از چاه میباشد که به صورت عمودی کنده شده و محل شروع انباری را به عمق زمین میبرد.

انباری : انباری مخرن اصلی چاه می باشد و تمامی فضولات در آن ذخیره و آب آن به زمین نفوذ می کند همچنین انباری هر چاه دارای طول , قاعده و ارتفاع می باشد.

استاندارد حفر چاه فاضلاب برای میله ی چاه بسته به جنس خاک از 6 متر تا 15 متر میباشد.

استاندارد حفر چاه فاضلاب برای انباری چاه بسته به مصرف و تعداد واحد نباید از 30 متر مغنی پایین تر باشد.

حفر چاه جذبی : چاه جذبی همان چاه فاضلاب می باشد با این تفاوت که از چاه جذبی در مناطقی که جنس خاک آن به گونه ای است که جذب آب کمی دارد به کار میرود و با به کار بردن روش های خاصی کمک به جذب آب بیشتر میشود.

حفر چاه ارت : از حفر  چاه ارت برای اتصال سیم های محافظ برق ساختمان استفاده میشود.این کار نیاز به یک متخصص دارد چون بر خلاف ظاهرش کار بسیار سخت و نیازمند متخصص می باشد.

حفر چاه پافیلی : حفر چاه در صادقیه به عنوان چاه های پافیلی در پروژه های ساختمان برای ایجاد پایه ی ساوت ها استفاده می شود.همانطور که از اسمش پیداست شبیه پای فیل میباشد و اندازه آن نسبت بهاندازه و وزنی که ستون باید تحمل کند متغییر است.

 

انواع جنس خاک از نظر جذب :

حفر چاه در صادقیه یکی از بزرگترین مشکلاتی که می تواند داشته باشد برخورد به خاک رسی مباشد.چون مانند پنبه عمل میکندو آب را تا حد زیادی در خود نگه میدارد اما نگران نباشید برای رفع این مشکل میتوانید از حفر چاه جذبی استفاده کنید.

برعکس آیتم بالا یکی از خوش شانسی های حفر چاه در صادقیه وجود خاک ماسه ای در عمق 12 متری میباشد که از بهترین نوع خاک می باشد.بدلیل جذب آب بالا , عمر چاه را بالا میبرد و از پر شدن دائم جلوگیری میکند.

خاک ماسه ای نوعی از خاک شنی میباشد با این تفاوت که جذب آب کمتری دارد و پس از مدتی کارکرد چاه , خاک اشباع میشود و چاه پر میشود.

خوشبختانه یا بدبختانه برخی از مناطق تهران بر روی کوه پایه بنا شده اند و در بعضی مواقع در ارتفاع کم به سنگ میخوریم که میتواند خیلی جذب آب بالایی داشته باشد و یا شاید بالعکس.

روش های حفر چاه در صادقیه 

 

حفر چاه با روتاری : یکی از روش های حفاری چاه آب استفاده از روش حفاری چاه روتاری می باشد.در این نوع از حفاری از روش چرخشی استفاده میشود که مته ی حفاری و سوزن که به هم متصل هستند . و املاح کنده شده توسط پمپ های قوی  استخراج میشود.

حفر چاه با مته کابلی : در این روش یک سر مته که به سر دستگاه حفاری متصل است در حین چرخش باعث حفر چاه می شود.در اینجا از یک ماده ی مخصوص به نام گل حفاری استفاده میشود .که از طریق سر مته وارد محل حفاری چاه شده و باعث خنک کردن سر مته میشود.

حفر چاه نقطه ای : چاه نقطه از یک لوله سوراخ دار به طول  120 سانتی متر و قطر 4 سانتی متر تشکیل شده است. یک شیر توپی برای تنظیم جریان آب و یک صفحه ی فلزی برای جلوگیری از ورود گل لای به داخل لوله میشود.

حفر چاه دستی : این روش مناسب حفاری چاه فاضلاب می باشد که از نیروی انسانی استفاده میشود. برای حفر چاه از دستگاه های سنتی مانند کلنگ و یا از دستگاه های امروزی مانند هیلتی استفاده میشود. همچنین برای بالا آوردن خاک از بالابر و سطل های مخصوص استفاده میشود.

تماس با ما